ZYRTEC 10MG/ML POR GTT SOL 20ML

EAN: 8594013101356

Kód SÚKL: 0155689

Léčivý přípravek

Složení: Cetirizini dihydrochloridum 10 mg (1%) v 1 ml perorálních kapek (roztoku). Pomocné látky: Glycerolum 85%, Propylenglycolum, Saccharinum natricum dihydricum, Methylparabenum, Propylparabenum, Natrii acetas trihydricus, Acidum ace Celý popis produktu

172 Kč

156 Kč bez DPH

14 dnů

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

Složení:
Cetirizini dihydrochloridum 10 mg (1%) v 1 ml perorálních kapek (roztoku).

Pomocné látky:
Glycerolum 85%, Propylenglycolum, Saccharinum natricum dihydricum, Methylparabenum, Propylparabenum, Natrii acetas trihydricus, Acidum aceticum 98%, Aqua purificata.

Charakteristika:
Vysoce účinné antihistaminikum s nízkým sedativním účinkem ve farmakologicky aktivních dávkách a s dalším antialergickým působením. Selektivně blokuje periferní H1-receptory, ale neovlivňuje významně cholinergní, adrenergní nebo serotoninové receptory. Snižuje koncentraci histaminu v místě alergické reakce. Inhibuje migraci buněk zánětu, zejména eozinofilů, a uvolňování mediátorů v "pozdní fázi" alergické reakce. Tlumí pozdní vyplavování histaminu z mastocytů a bazofilů, ke kterému dochází za 10-24 hodin po prodlouženém kontaktu s antigenem.

Indikace:
Sezónní alergické rinitidy, alergická konjunktivitida, celoroční alergická rinitida, chronická idiopatická urtikarie. Přípravek je určen pro dospělé a děti od 1 roku.

Kontraindikace:
Přecitlivělost na složky přípravku, přecitlivělost na hydroxyzin,ávažná porucha funkce ledvin (clearance kreatininu pod 10 ml/min.).

Nežádoucí účinky:
Zřídka byly hlášeny přechodně se vyskytující bolesti hlavy, závratě, ospalost, suchost v ústech, agitovanost, zažívací potíže. Vzácně se objevily projevy přecitlivělosti.

Interakce:
Při současném užívání cetirizinu s theofylinem může být snížena clearance cetirizinu (až o 16 %). Opatrnosti je třeba při současném podávání sedativ. Stejně jako u ostatních antihistaminik se nedoporučuje nadměrně požívat alkohol.

Těhotenství a laktace:
Vzhledem k nedostatku údajů se užívání cetirizinu v těhotenství nedoporučuje. Podávání v období kojení je kontraindikováno.

Dávkování:
Dospělí a děti od 12 let 10 mg (20 kapek) 1krát denně; děti 6-12 let 5 mg (10 kapek) 2krát denně nebo 10 mg 1krát denně; děti 2-6 let 2,5 mg (5 kapek) 2krát denně nebo 5 mg 1krát denně; děti 1-2 roky 2,5 mg 2krát denně.
Dávkování pro dospělé pacienty s poškozenou funkcí ledvin: při clearance kreatininu 50-79 ml/min. 10 mg 1krát denně; při clearance kreatininu 30-49 ml/min. 5 mg 1krát denně; při clearance kreatininu pod 30 ml/min. 10 mg jednou za 2 dny; při clearance kreatininu pod 10 ml/min. je podávání kontraindikováno. U dětských pacientů s poruchou funkce ledvin je nutné upravit dávkování individuálně dle stupně insuficience a tělesné hmotnosti.

Způsob použití:
Kapky je nutno rozpustit v tekutině.

Předávkování:
Příznakem předávkování (50 mg cetirizinu jednorázově a více) může být ospalost. Specifické antidotum není známo. Při masivním předávkování se doporučuje co nejdříve provést laváž žaludku spolu s obvyklými postupy a pečlivě pacienta sledovat.

Uchovávat při teplotě 15-25 st. C.

Obdobné produkty

Akce
-9%
Quixx nosní sprej 30ml

Quixx nosní sprej 30ml

131 Kč
119 Kč

skladem

Quixx, nosní spray je přírodní mořská voda z Atlantického oceánu (z okolí St. Malo, Francie) pomáhá obnovit funkce nosu a zlepšuje dýchání nosem.

Panthenose nosní mast s bisabololem 7.5ml Dr.Mülle

Panthenose nosní mast s bisabololem 7.5ml Dr.Mülle

79 Kč

skladem

Panthenose nosní mast s bisabololem je přípravek, který pomáhá při léčbě rýmy.

Akce
SinuNeo spray 20ml

SinuNeo spray 20ml

98 Kč

skladem

SinuNeo Spray do nosu je nosní sprej, který se používá ke zmírnění ucpaného nosu a výtoku z nosu, prevencí rýmy a infekcí dýchací cest a ke stimulaci aktivity imunitního systému organismu.

Akce
Novinka
-37%
Ibuprofen 400mg Galmed por.tbl.flm.30x400mg

Ibuprofen 400mg Galmed por.tbl.flm.30x400mg

Léčivý přípravek
62 Kč
39 Kč

skladem

Přípravek Ibuprofen 400 mg Galmed obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.

LEROS Pulmoran por.spc.1x100g sypaný

LEROS Pulmoran por.spc.1x100g sypaný

Potravinový doplněk
55 Kč

skladem

Léčivý čaj při chorobách horních cest dýchacích.

Akce
Vicks Symptomed forte citron por plv sol 10

Vicks Symptomed forte citron por plv sol 10

Léčivý přípravek
139 Kč

skladem

Vicks Symptomed forte citron por.plv.sol.10 Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Účinkuje proti bolesti a horečce. Redukuje otok nosní sliznice a uvolňuje ucpaný nos. Dávkování a způsob užití Dospělí užívají 1 sáček po 4-6 hodinách podle potřeby. Mladiství nad 15 let užívají 1 sáček každých 6 hodin podle potřeby. Maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Vysypte obsah jednoho sáčku do hrnku a přelijte horkou, nikoliv však vařící vodou (přibližně 250 ml). Nechte ochladit na teplotu vhodnou pro pití nápoje. Složení Léčivé látky jsou paracetamol (paracetamolum) a fenylefrin-hydrochlorid (phenylephrini hydrochloridum). 1 sáček obsahuje 1000 mg paracetamolu a 12,2 mg fenylefrin-hydrochloridu (odpovídá 10 mg fenylefrinu). Pomocné látky jsou sacharóza, dihydrát citronanu sodného, kyselina citronová, kyselina askorbová, draselná sůl acesulfamu (E950), aspartam (E951), chinolinová žluť, citrónové aroma. Kontraindikace Přípravek není určen pro děti a mladistvé do 15 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz