Robitussin Junior suchý drážd.k.por.sir.100ml/75ml

EAN: 9120036091122

Kód SÚKL: 0172011

Léčivý přípravek

Složení: Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 3,75 mg v 5 ml sirupu. Pomocné látky: Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, l Celý popis produktu

121 Kč

110 Kč bez DPH

skladem

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

Složení:
Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 3,75 mg v 5 ml sirupu.

Pomocné látky:

Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, levomenthol, višňové aróma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

Antitusikum.

Charakteristika:

Léčivá látka obsažená v přípravku Robitussin junior na suchý dráždivý kašel potlačuje a zmírňuje suchý a dráždivý kašel. Nezpůsobuje ospalost. Informace pro diabetiky: je nepravděpodobné, že by sladidla obsažená v přípravku mohla ovlivnit cukrovku Vašeho dítěte. Nepodporuje tvorbu zubního kazu.

Indikace:

Robitussin junior na suchý dráždivý kašel užívejte pro zmírnění a potlačení úporného suchého a dráždivého kašle. Přípravek je určen dětem od 1 roku.

Kontraindikace:
Je-li Vaše dítě přecitlivělé (alergické) na kteroukoliv složku přípravku, trpí-li průduškovým astmatem nebo jaterním onemocněním, přípravek mu nepodávejte. Přípravek rovněž nepodávejte při kašli s hojným odkašláváním řídkého hlenu.

Nežádoucí účinky:
Přípravek je obvykle velmi dobře snášen, mohou se však po něm vyskytnout zažívací potíže nebo závratě. Objeví-li se jakékoliv neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem.

Interakce:

Nepodávejte svému dítěti současně s přípravkem Robitussin junior na suchý dráždivý kašel jiné léky proti kašli ani léčiva se zklidňujícím či tlumivým účinkem (diazepam). Pokud Vaše dítě užívá nebo v posledních 2 týdnech užívalo léky proti depresi, poraďte se o užívání přípravku nejdříve s jeho ošetřujícím dětským lékařem.

Přípravek není určen pro těhotné a kojící ženy.

Dávkování:
Nedoporučí-li lékař jinak, užívají děti 6-12 let: 10 ml každé 4 hodiny;
děti 2-6 let: 5 ml každé 4 hodiny; děti 1-2 roky: dávkování dle doporučení lékaře.
Přípravek není určen dětem do 1 roku. Nepřekračujte doporučené dávkování! Vynechanou dávku podejte co nejdříve, ale interval mezi dávkami nezkracujte a výši dávek neměňte.

K perorálnímu podání. Po odměření jednotlivé dávky přiloženou odměrkou nechte sirup dítěti vypít.

V případě předávkování nebo náhodného požití dítětem vyhledejte lékaře.

Jestliže potíže Vašeho dítěte přetrvávají déle než 3 dny, onemocnění je doprovázeno vysokou horečkou nebo pokud se objeví jakékoliv jiné neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem. Přípravek obsahuje etanol, který může ovlivnit některé tělesné funkce, např. pozornost a pohybovou koordinaci.

Při teplotě do 25 st. C, chránit před mrazem.

Přípravek nepoužívejte, je-li při koupi poškozen uzávěr lahvičky.
Nepoužívejte po uplynutí doby vyznačené na obalu.
Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Obdobné produkty

Akce
-5%
Vicks Symptomed forte citron por plv sol 10

Vicks Symptomed forte citron por plv sol 10

Léčivý přípravek
178 Kč
169 Kč

skladem

Vicks Symptomed forte citron por.plv.sol.10 Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka. Účinkuje proti bolesti a horečce. Redukuje otok nosní sliznice a uvolňuje ucpaný nos. Dávkování a způsob užití Dospělí užívají 1 sáček po 4-6 hodinách podle potřeby. Mladiství nad 15 let užívají 1 sáček každých 6 hodin podle potřeby. Maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Vysypte obsah jednoho sáčku do hrnku a přelijte horkou, nikoliv však vařící vodou (přibližně 250 ml). Nechte ochladit na teplotu vhodnou pro pití nápoje. Složení Léčivé látky jsou paracetamol (paracetamolum) a fenylefrin-hydrochlorid (phenylephrini hydrochloridum). 1 sáček obsahuje 1000 mg paracetamolu a 12,2 mg fenylefrin-hydrochloridu (odpovídá 10 mg fenylefrinu). Pomocné látky jsou sacharóza, dihydrát citronanu sodného, kyselina citronová, kyselina askorbová, draselná sůl acesulfamu (E950), aspartam (E951), chinolinová žluť, citrónové aroma. Kontraindikace Přípravek není určen pro děti a mladistvé do 15 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Akce
-2%
CELASKON LONG EFFECT 500MG CPS PRO 30

CELASKON LONG EFFECT 500MG CPS PRO 30

Léčivý přípravek
122 Kč
119 Kč

skladem

Léčivý přípravek Celaskon Long Effect obsahuje vysokou dávku vitamínu C v tobolkách s prodlouženým uvolňováním pro posílení imunitního systému při infekčních onemocněních jako je chřipka a nachlazení, kdy užívání vitamínu zmírňuje a zkracuje jejich příznaky. Vhodné pro dospělé a děti starší 3 let.

Nosní inhalátor Hap-čí

Nosní inhalátor Hap-čí

Kosmetika
36 Kč

skladem

Nosní inhalátor s mentholem. Ideální pomocník do kapsy při nachlazení a ucpaném nose.

Megafyt Lipový květ 30g

Megafyt Lipový květ 30g

Potravinový doplněk
48 Kč

skladem

Zejména napomáhá při nachlazení, kašli a rýmě. Podporuje vypocení, rozpouští hleny, tiší křeče. Napomáhá také při zánětech a únavě, při onemocnění močových cest, podporuje činnost žaludku a vylučování žluči.

Megafyt Bylinková lékárna Zázvor 20x1.5g

Megafyt Bylinková lékárna Zázvor 20x1.5g

Potravinový doplněk
34 Kč

skladem

Zázvor v nálevových sáčcích pro přípravu čerstvého bylinného čaje.

Akce
-15%
Quixx soft nosní sprej 30ml

Quixx soft nosní sprej 30ml

132 Kč
112 Kč

skladem

Quixx soft je přírodní izotonický nosní sprej s obsahem vody z Atlanského oceánu a s přídavken Aloe vera. Sprej pomáhá obnovit funkce nosu a zlepšuje dýchání nosem.

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz