Robitussin Expectorans Odkašláv. por.sir.100ml/2ml

EAN: 9120036091139

Kód SÚKL: 0172012

Léčivý přípravek

Složení: Guaifenesinum 100 mg v 5 ml sirupu. Pomocné látky: Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, karamel, kyselina citronová, ethanol 96% (V/V), levomenthol, roztok maltitolu, višňové aroma, sorbitol 70% krystalizující, Celý popis produktu

120 Kč

109 Kč bez DPH

skladem

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

Složení:
Guaifenesinum 100 mg v 5 ml sirupu.

Pomocné látky:
Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, karamel, kyselina citronová, ethanol 96% (V/V), levomenthol, roztok maltitolu, višňové aroma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

Expektorans, mukolytikum.

Charakteristika:
Robitussin expectorans na odkašlávání rozpouští a uvolňuje vazký hlen v průduškách a napomáhá odkašlávání. Informace pro diabetiky: je nepravděpodobné, že by sladidla obsažená v přípravku mohla ovlivnit Vaši cukrovku.
Nepodporuje tvorbu zubního kazu.

Indikace:
Robitussin expectorans na odkašlávání užívejte pro snadnější odkašlávání, trpíte-li průduškovým kašlem doprovázeným tvorbou vazkého, těžko vykašlatelného hlenu.
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 2 let.

Kontraindikace:

Přípravek neužívejte, jste-li přecitlivělí (alergičtí) na kteroukoliv složku přípravku. Myasthenia gravis. Přípravek není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do 2 let.

Nežádoucí účinky:

Přípravek je obvykle velmi dobře snášen, mohou se však po něm vyskytnout zažívací potíže. Velmi vysoké dávky způsobují nevolnost a zvracení. Objeví-li se jakékoliv neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem.

Interakce:

Neužívejte současně s přípravkem Robitussin expectorans na odkašlávání jiné léky proti kašli. Zvyšuje účinnost léků na uklidnění a na spaní a léků, které snižují svalové napětí.

Dávkování:
Nedoporučí-li lékař jinak, řiďte se následujícím dávkovacím schématem:

  • Dospělí a děti od 12 let, starší pacienti: 10 ml každé 4 hodiny.
  • Děti 6-12 let: 5 ml každé 4 hodiny.
  • Děti 2-6 let: 2,5 ml každé 4 hodiny.
Přípravek není určen dětem do 2 let. Nepřekračujte doporučenou dávku! Vynechanou dávku užijte co nejdříve, ale interval mezi dávkami nezkracujte a výši dávek neměňte.

K perorálnímu podání. Po odměření jednotlivé dávky přiloženou odměrkou sirup vypijte.

V případě předávkování nebo náhodného požití dítětem vyhledejte lékaře.

Jestliže Vaše potíže přetrvávají déle než týden, onemocnění je doprovázeno vysokou horečkou nebo pokud se objeví jakékoliv jiné neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem.
Přípravek obsahuje etanol, který může ovlivnit Vaši schopnost řídit motorová vozidla a obsluhovat stroje.

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C, chraňte před mrazem.

Přípravek nepoužívejte, je-li při koupi poškozen uzávěr lahvičky.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte po uplynutí doby vyznačené na obalu.
Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Obdobné produkty

Akce
-9%
SinuNeo spray 20ml

SinuNeo spray 20ml

98 Kč
89 Kč

skladem

SinuNeo Spray do nosu je nosní sprej, který se používá ke zmírnění ucpaného nosu a výtoku z nosu, prevencí rýmy a infekcí dýchací cest a ke stimulaci aktivity imunitního systému organismu.

LEROS Pulmoran por.spc.1x100g sypaný

LEROS Pulmoran por.spc.1x100g sypaný

Potravinový doplněk
55 Kč

skladem

Léčivý čaj při chorobách horních cest dýchacích.

Akce
Novinka
-9%
Flixonase 50mcg/dávka nas.spr.sus.60DÁVx50RG/DÁV

Flixonase 50mcg/dávka nas.spr.sus.60DÁVx50RG/DÁV

Léčivý přípravek
329 Kč
299 Kč

skladem

K profylaxi a léčbě alergické rýmy, včetně senné a vazomotorické rýmy.

Megafyt Bylinková lékárna Zázvor 20x1.5g

Megafyt Bylinková lékárna Zázvor 20x1.5g

Potravinový doplněk
31 Kč

skladem

Zázvor v nálevových sáčcích pro přípravu čerstvého bylinného čaje.

Nurofen Rapid 400mg Capsules por.cps.mol.10x400mg

Nurofen Rapid 400mg Capsules por.cps.mol.10x400mg

Léčivý přípravek
66 Kč

skladem

Léčivý přípravek Nurofen Rapid tlumí bolest, snižuje horečku a zmírňuje příznaky chřipky a akutního nachlazení. Vhodný pro dospělé a děti od 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg.

Akce
-11%
Homeovox tbl.60

Homeovox tbl.60

Léčivý přípravek
142 Kč
125 Kč

skladem

Homeopatický přípravek

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz