Bromhexin 12 BC sol.1x30ml

EAN: 4013054000250

Kód SÚKL: 0012495

-8%

Léčivý přípravek

CHarakteristika: Bromhexin 12 BC mění složení hlenu, zkapalňuje ho, a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití. Indikace: Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest Celý popis produktu

-8%

86 Kč (ušetříte 7 Kč)

79 Kč

72 Kč bez DPH

skladem

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

CHarakteristika:
Bromhexin 12 BC mění složení hlenu, zkapalňuje ho, a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití.

Indikace:
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení. Na doporučení lékaře, který určí dávkování i délku, se přípravek užívá u chronických zánětů hrtanu, průdušnice, průdušek, bronchiektazií (rozšíření průdušek), pneumokoniózy (zaprášení plic), před a po operaci plic, průdušek a při bronchografii.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Kontraindikace:

Bromhexin 12 BC nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na bromhexin nebo na jiné látky obsažené v tomto přípravku.

Nežádoucí účinky:
Přípravek je obvykle snášen, ale mohou se vyskytnout žaludeční a střevní obtíže (dráždí žaludeční sliznici), které se projeví tlakem v nadbřišku, nucením na zvracení, vzácně zvracením. Při výskytu nežádoucích účinků nebo jakýchkoli neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
V ojedinělých případech se může objevit přecitlivělost s projevy na kůži nebo na sliznici, např. svědění pokožky, otoky v obličeji a na víčkách. V případě těchto potíží léčbu přerušte a okamžitě se poraďte s lékařem.

Interakce:
Účinky přípravku Bromhexin 12 BC a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání s léčivy s protizánětlivými účinky (salicyláty, fenylbutazon a oxyfenbutazon) může vést ke zvýšenému dráždění žaludeční sliznice a k častějšímu výskytu zažívacích obtíží.
Současně s přípravkem nesmí být užívány léky potlačující kašel, jako např. kodein, neboť při jejich použití nemůže být zkapalněný hlen vykašláván. Užívání Bromhexinu 12 BC současně s některými antibiotiky vede ke zlepšení průniku antibiotik do plicní tkáně.

Rovněž těhotné a kojící ženy nesmějí tento přípravek užívat.

Dávkování:

Pokud lékař nedoporučí jinak, podávají se Bromhexin kapky v následujících dávkách:
Děti od 2 do 6 let - 3krát denně 8 kapek (4 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 3 dny bez porady s lékařem.
Děti a mladiství od 6 do 14 let, stejně jako pacienti s těl. hmotností pod 50 kg - 3krát denně 16 kapek (8 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 3 dny bez porady s lékařem.
Dospělí a mladiství nad 14 let - 3krát denně 16-33 kapek (8-16 mg bromhexin hydrochloridu), nejdéle 5 dní bez porady s lékařem. Odstup mezi jednotlivými dávkami má být nejméně 4 hodiny.
Pokud se stav nezlepší nebo naopak zhorší, poraďte se s lékařem.
Při těžké funkční poruše ledvin (ledvinové nedostatečnosti) je nutno snížit dávku, případně prodloužit dobu mezi jednotlivými dávkami. V tomto případě je vždy nutno poradit se s lékařem.
Délka užívání Bromhexinu 12 BC se řídí závažností onemocnění.
U lehčích akutních onemocnění je možné léčbu ukončit již po několika dnech, chronická onemocnění (např. chronický zánět průdušek) vyžadují nepřetržité podávání přípravku často po dobu několika týdnů.

O vhodnosti současného užívání Bromhexin 12 BC s jinými léky se poraďte s lékařem.
Pacienti se žaludečními vředy a s onemocněním ledvin by měli užívat Bromhexin 12 BC pouze po poradě s lékařem.
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Neskladujte při teplotě pod 15 st. C.
Po prvním otevření může být přípravek užíván 4 týdny.

Obdobné produkty

Anticol černý rybíz 50g bonbóny

Anticol černý rybíz 50g bonbóny

Potravinový doplněk
19 Kč

skladem

Anticol s dvojím účinkem při nachlazení Okamžitě ucítíte, že Vám uvolní nos a zklidní krk.

Akce
Nasivin 0.025% nas.gtt.sol.10ml

Nasivin 0.025% nas.gtt.sol.10ml

Léčivý přípravek
67 Kč

skladem

Nasivin 0,025% se používá při akutní rýmě, alergické rýmě a záchvatech neinfekční vasomotorické rýmy.

Coryzalia drg.40

Coryzalia drg.40

Léčivý přípravek
118 Kč

skladem

Homeopatický přípravek

HerbalMed HotDrink Dr.Weiss nachl. rýma 180g+vit.C

HerbalMed HotDrink Dr.Weiss nachl. rýma 180g+vit.C

148 Kč

skladem

HerbalMed Hot drink je jediný nápoj svého druhu na českém trhu, který účinně pomáhá při nachlazení a rýmě. Zároveň napomáhá snižovat chrapot a škrábání v krku. Je to přírodní, silný, rozpustný nápoj, který obsahuje 20 bylinných extraktů. Je vyroben podle švýcarské receptury a obohacen o vitamín C. Tento doplněk stravy je díky svému přírodnímu složení tak šetrný, že jej mohou užívat i těhotné a kojící ženy.

Physiomer Kids 115ml

Physiomer Kids 115ml

Zdravotní pomůcka
185 Kč

skladem

PHYSIOMER® Kids čistí nosní cesty a pomáhá předcházet rýmě.

Zyrtec por.tbl.flm.20x10mg

Zyrtec por.tbl.flm.20x10mg

Léčivý přípravek
147 Kč

skladem

Lék pro zmírnění nosních a očních příznaků alergické rýmy a příznaků kopřivky. Vhodný pro dospělé a děti od 6-ti let.

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz