ACC Long tbl.eff.20x600mg (FST)

EAN: 4030855002511

Kód SÚKL: 0057396

-8%

Léčivý přípravek

Účinná látka: Acetylcysteinum 600 mg v 1 šumivé tabletě Pomocné látky: Kyselina askorbová (vitamin C), laktóza, mannitol, sodná sůl sacharinu, cyklaman sodný, aromatické látky. Indikační skupina: Mukolytikum. Charakteristik Celý popis produktu

-8%

183 Kč (ušetříte 14 Kč)

169 Kč

154 Kč bez DPH

skladem

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

Účinná látka:
Acetylcysteinum 600 mg v 1 šumivé tabletě
Pomocné látky:
Kyselina askorbová (vitamin C), laktóza, mannitol, sodná sůl sacharinu, cyklaman sodný, aromatické látky.

Indikační skupina: Mukolytikum.

Charakteristika: Účinná látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Acetylcystein působí také antioxidačně, a tak podporuje obranné mechanismy organismu.

Indikace: Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu jako jsou chřipka, záněty půdušnice, akutní i chronické bronchitidy (zánět průdušek), bronchiektázie (rozšíření průdušek), průduškové astma, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukovicidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů). Dále se přípravek užívá při léčbě zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem a u předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách
Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší než 14 let.

Kontraindikace: ACC LONG nesmí být užíván při přecitlivělosti na acetylcystein nebo pomocné látky přípravku a při nesnášenlivosti laktózy.
V těhotenství a v období kojení může být přípravek užíván jen jsou-li pro to zvlášť závažné důvody.
Pro vysoký obsah účinné látky není přípravek vhodný pro děti mladší než 14 let.

Nežádoucí účinky: Ojediněle se může vyskytnout pálení žáhy, nucení na zvracení, zvracení, průjem, zánět sliznice v ústech, bolesti hlavy, hučení v uších. Zcela výjimečně by se mohly projevit alergické reakce jako svědění, kopřivka, kožní vyrážka, dušnost (především u astmatiků se zvýšenou citlivostí průdušek na různá podráždění), zrychlení srdeční frekvence a pokles krevního tlaku, případně i krvácení, které však nemusí být vyvoláno acetylcysteinem.
Případný výskyt nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři.

Interakce: Účinky přípravku ACC LONG a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku ACC LONG užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití: Přesné dávkování vždy určí lékař.
Obvykle dospělí a mládež od 14 let užívají 1krát denně 1 šumivou tabletu.
U nemocných s mukoviscidózou a s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg může lékař zvýšit denní dávku acetylcysteinu na 800 mg.
Délku léčby určí lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění. Aby se u chronického zánětu průdušek a u mukoviscidózy dosáhlo profylaktického účinku vůči infekcím, měla by být léčba u těchto onemocnění dlouhodobá.

Šumivá tableta se užívá po jídle, rozpuštěná v 1/2 sklenice vody, pokud možno večer. Roztok se užívá brzy po rozpuštění tablety; protože však je přípravek stabilizován kyselinou askorbovou, je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablety, anebo tabletu rozpustit v teplé vodě.

Obdobné produkty

Paralen Grip por.tbl.flm.12 chřipka a kašel

Paralen Grip por.tbl.flm.12 chřipka a kašel

Léčivý přípravek
83 Kč

skladem

K odstranění příznaků chřipky a nachlazení doprovázených suchým kašlem a ucpaným nosem.

Humer Sinusitis velmi ucp.nos rýma 15ml Nosn.sprej

Humer Sinusitis velmi ucp.nos rýma 15ml Nosn.sprej

Léčivý přípravek
214 Kč

skladem

Hypertonický roztok glycerolu s vysokým obsahem taninů - výtažků z čajovníku čínského, brusnice borůvky, černého bezu s antivirovým a antibakteriálním účinkem.

Akce
Quixx nosní sprej 30ml

Quixx nosní sprej 30ml

111 Kč

skladem

Quixx, nosní spray je přírodní mořská voda z Atlantického oceánu (z okolí St. Malo, Francie) pomáhá obnovit funkce nosu a zlepšuje dýchání nosem.

Apotheke Dětský čaj průduškový 20x1.5g n.s.

Apotheke Dětský čaj průduškový 20x1.5g n.s.

Potravinový doplněk
34 Kč

skladem

Podporuje funkci dýchacích cest

LEROS NATUR Kašel.průdušky s vitamin.C 20x1.5g

LEROS NATUR Kašel.průdušky s vitamin.C 20x1.5g

Potravinový doplněk
48 Kč

skladem

Vyvážená bylinná čajová směs vhodná k ochraně horních cest dýchacích.

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST POR TBL FLM 24 I

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST POR TBL FLM 24 I

Léčivý přípravek
114 Kč

skladem

Tablety k léčbě chřipky a nachlazení

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz