Flector EP Tissugel drm.emp.tdr.2ks

EAN: 7680520220374

Kód SÚKL: 0014829

Léčivý přípravek

Popis produktu FLECTOR EP TISSUGEL Transdermální náplast Diclofenacum epolaminum Výrobce Altergon Italia S.r.l., Morra de Sanctis, Itálie Vyrobeno ve spolupráci IBSA, Institut Biochimique SA, CH 6903 Lugano, Švýcarsko Držitel roz Celý popis produktu

112 Kč

102 Kč bez DPH

skladem

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA

Popis produktu
Popis

Popis produktu

FLECTOR EP TISSUGEL
Transdermální náplast
Diclofenacum epolaminum

Výrobce
Altergon Italia S.r.l., Morra de Sanctis, Itálie
Vyrobeno ve spolupráci
IBSA, Institut Biochimique SA, CH 6903 Lugano, Švýcarsko
Držitel rozhodnutí o registraci
IBSA Slovakia s.r.o., Bratislava, Slovenská republika

Složení:
Léčivá látka: Diclofenacum epolaminum 180 mg v jedné náplasti
Pomocné látky: želatina, povidon 700, krystalizující sorbitol 70%, kaolin, oxid titaničitý, propylenglykol, metylparaben, propylparaben, dihydrát dinatrium edetát, kyselina vinná, hydrát dihydroxyaluminium-glycinátu, sodná sůl karmelózy, natrium-polyakrylát, butandiol, polysorbát 80, parfém, čištěná voda.

Indikační skupina:
Nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci.

Charakteristika:
Léčivou látkou přípravku je diklofenak, který při zevním použití proniká kůží do podkožních tkání, kde působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a snižuje bolest.

Indikace:
Přípravek FLECTOR EP TISSUGEL je určen pro lokální léčbu bolesti a zánětů šlach, kloubů a svalů, způsobených úrazem, jako je vyvrtnutí kloubů, pohmoždění a natržení svalů a šlach.
Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé od 15 let.

Kontraindikace:
Přípravek nesmí být užíván při přecitlivělosti na jeho složky a při nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové a jiných příbuzných léčiv, tzv. nesteroidních antirevmatik. Přípravek se nesmí užívat při aktivní vředové chorobě trávicího ústrojí.
Přípravek nesmí být používán v posledních třech měsících těhotenství. Používání v průběhu prvních 6 měsíců těhotenství a v období kojení se nedoporučuje.
Nemocní s průduškovým astmatem sezónní alergickou rýmou nebo kopřivkou mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře.
Přípravek se nesmí přikládat na otevřené rány ani na kůži infikovanou nebo jinak změněnou kožní chorobou a nesmí se přikládat na sliznice ani na oči.

Nežádoucí účinky:
U citlivých pacientů se může v místě aplikace přípravku příležitostně objevit svědění, pálení a zčervenání kůže, výjimečně kožní vyrážka a přecitlivělost na světlo. Objeví-li se u Vás tyto reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Při aplikaci náplastí na větší plochy kůže po delší časové období nelze vyloučit celkové nežádoucí účinky (např. postižení trávicího ústrojí nebo ledvin).
U nemocných přecitlivělých na kyselinu acetylosalicylovou nebo některou jinou složku přípravku se mohou vyskytnout reakce z přecitlivělosti, např. astma.
Interakce:
Dosud není známo, že by přípravek měnil účinnost současně používaných jiných léků a naopak.

Dávkování a způsob použití
Pokud lékař nedoporučí jinak, přikládá se náplast FLECTOR EP TISSUGEL 2krát denně (ráno a večer) na postižené místo.
Přípravek nesmí být používán déle než 10-14 dnů. Po této době se o dalším postupu poraďte s lékařem. Léčbu je možné na doporučení lékaře doplnit celkovým užíváním perorálního diklofenaku.

Upozornění:
O vhodnosti současného užívání přípravku s dalšími léky se poraďte s lékařem.
Jestliže se příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte o dalším užívání s lékařem.
V průběhu léčby se nevystavujte nadměrnému slunečnímu záření.
Tento léčivý přípravek obsahuje methylparaben a propylparaben, které mohou vyvolat alergickou reakci (případně i zpožděnou). Přípravek také obsahuje propylenglykol, který může vyvolat podráždění kůže.
Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje jsou při užívání lokálních přípravků, jako je tento, nepravděpodobné.

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25°C. Přípravek je nutné chránit před působením tepla.
Po prvním otevření obalu je nutno použít zbývající náplasti do 3 měsíců.

Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 2, 5 nebo 10 ks náplastí (14 x 10 cm) (Všechny velikosti balení nemusí být na trhu.)
Datum poslední revize: 9.12.2009 

Obdobné produkty

Akce
-6%
Sinupret gtt.1x50ml

Sinupret gtt.1x50ml

Léčivý přípravek
117 Kč
109 Kč

skladem

Efektivní léčba nachlazení, rýmy a zánětu dutin.

Akce
-3%
Acc 200 NEO por.tbl.eff.20x200mg

Acc 200 NEO por.tbl.eff.20x200mg

Léčivý přípravek
78 Kč
75 Kč

skladem

Léčivá látka acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel

Aspecton Junior Sirup při such.a drážd.kašli 100ml

Aspecton Junior Sirup při such.a drážd.kašli 100ml

Potravinový doplněk
177 Kč

skladem

Aspecton Junior Sirup při suchém a dráždivém kašli se používá při podráždění sliznic dutiny ústní a hrdla a s ním spojeném suchém, dráždivém kašli.

Junior-angin sirup pro děti 100ml

Junior-angin sirup pro děti 100ml

Zdravotní pomůcka
164 Kč

skladem

Junior-angin je sirup je zdravotnický prostředek s třešňovou příchutí určený pro děti od 1 roku a dospívající do 16 let. Sirup pomáhá při suchém kašli a bolestech v krku. Bez cukru, bez alkoholu, bez konzervantů a bez barviv. Obsahuje přírodní výtažky z lišejníku inslandského a slézu.

Akce
-16%
ACC Long tbl.eff.10x600mg (FST)

ACC Long tbl.eff.10x600mg (FST)

Léčivý přípravek
118 Kč
99 Kč

skladem

Lék na vlhký kašel.

Akce
Bromhexin 8 KM kapky gtt.1x20ml 8mg/ml

Bromhexin 8 KM kapky gtt.1x20ml 8mg/ml

Léčivý přípravek
57 Kč

skladem

Bromhexin 8 KM kapky je léčivý přípravek ke zkapalňování a rozpouštění hlenu při onemocněních dýchacích cest s hustým hlenem. K užití také při akutních a chronických onemocnění průdušek a plic, spojených s tvorbou vazkých hlenů.

Aktuality

Síť lékáren

Hlučín (Lékárna u Hradeb)

www.lekarnauhradeb.cz

Hlučín (Lékárna Rovniny)

www.lekarna-rovniny.cz

Rýmařov (Lékárna Avion)

www.lekarna-avion.cz

Vrbno pod Pradědem (Lékárna Magnus)

www.lekarna-magnus.cz